O spółdzielni

Spółdzielnia Socjalna ReAkcja powstała z inicjatywy mieszkańców Będzina i Dąbrowy Górniczej w ramach projektu "Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości Województwa Śląskiego".
Spółdzielnia socjalna to podmiot ekonomii społecznej łączący cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej, mająca umożliwić przyszłym członkom powrót do uregulowanego życia społecznego i aktywności na rynku pracy.

W chwili obecnej ReAkcja odpowiedzialna jest za tworzenie kilku marek, swoim zakresem obejmującym różne dziedziny handlu tj.: produkcja i sprzedaż odzieży, organizowanie eventów, tworzenie szerokopojętej reklamy.

Slavic Rasta jest pierwszą w Polsce marką odzieżową, która została stworzona z inicjatywy podmiotu ekonomi społecznej jakim jest spółdzielnia socjalna ReAkcja.
Profitto Group to agencja eventowo-reklamowa, która jest kontynuacją i poszerzeniem działań marki Profitto, mającej na celu tworzenie eventów oraz wykonywaniu usług reklmowych dla firm, fundacji, organizacji oraz osób prywatnych.
Spółdzielnia prowadzi wypożyczalnie leżaków na rekreacyjnych terenach przy jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Punkt oferuje wygodne i funkcjonalne leżaki w atrakcyjnej cenie, które znajdują zastosowanie również podczas eventów organizowanych przez PROFITTO GROUP.

 

Członkowie spółdzielni socjalnej ReAkcja byli aktywnymi członkami stowarzyszenia które ma na celu promowanie sportu, kultury
i ekologii. W wyniku współpracy z wieloma partnerami możemy pochwalić się projektami takimi jak:

- Seria imprez o tematyce graffiti "PROFITTO GRAFFITI BATTLE"

- Akcja rowerowa przy jeziorze Pogoria 3 "CHO NA ROWER"

- Cykl koncertów "Energia Podziemia"

- Cykl koncertów "Gruby Lot"

- Konkurs muzyczny "Express Your Music"

- Happening na Dzień Ziemi w Dąbrowie Górniczej

- Współorganizacja festiwalu ZAGŁĘBIEWOOD w Dąbrowie Górniczej

- Promowanie lokalnych artystów z obszarów takich jak muzyka, sport oraz graffiti

 

 

Działania prowadzone przez spółdzielnie socjalną łączą w sobie profesjonalizm działalności gospodarczej z uwzględnieniem indywidualnych celów społecznych. Chcemy pomagać młodym ludziom, których łączy pasja i zaangażowanie w otaczającą nas rzeczywistość. ReAkcja jest odpowiedzią na warunki występujące w naszym regionie, chcemy polepszać standardy życia kulturalnego poprzez innowacyjność naszych pomysłów i zaangażowanie w realizowane projekty.

Zapraszamy do współpracy oraz zapoznania się z całą naszą ofertą.

 

Dane KRS: SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA REAKCJA Dane NIP: SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA REAKCJA Dane REGON: SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA REAKCJA

 

Spółdzielnia Socjalna ReAkcja , ul. Sobieskiego 24 , Dąbrowa Górnicza.

www.ReAkcja.org.pl , +48 507 102 854